Dereń są użyteczne: leczenie dereń, dereń gotowania (oryginalna receptura), legenda dereń

Jak przydatne dereń? Właściwości lecznicze derenia znane od dawna i są stosowane w medycynie ludowej w różnych kierunkach. Lekiem z derenia może być nie tylko lecznicze, ale również smaczne, jeśli jest aromatyzowany lub jam bogaty słodko-kwaśny kompot.

Jak przydatne dereń?

Dereń - mały krzew, którego wysokość wynosi około 6 metrów. Do tej pory ludzkość uprawia tylko 4 gatunki tej rośliny. W tym przypadku, to rozwija się we Włoszech, Mołdawii, Francji, Ukrainy, Chin, Rosji, Azji i Japonii.

Należy pamiętać, że Dereń jest szeroko stosowany w kosmetyce, gotowanie i medycynie ludowej. Nie jest to zaskakujące, ponieważ te słodko kwaśną owoce mają właściwości lecznicze, zawiera w swoim składzie od witaminy E i C, prowitamina A, a także pektynę, taniny, lotne olejki eteryczne, fruktoza, etc. zawiera ona również wiele żelaza, wapnia, potasu, magnezu i siarki. Według naukowców, w porównaniu z derenia na zawartość witaminy maja tylko cytryny i róży. W związku z tym, na co dzień ludzie powinni spożywać co najmniej kilka z tych jagód do poprawy ich zdrowia i organizować pracę narządów wewnętrznych.

dereń leczenie

Dereń ma wystarczająco szerokie spektrum działania i ich użyteczne właściwości sprawiają, że jest cennym produktem w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób.

Z derenia można pozbyć się wielu chorób, bez użycia leków. Najważniejsze tutaj - leczyć prawidłowo.

tak więc:

 • Zapalenie błony śluzowej żołądka jeść surowe owoce.
 • W leczeniu chorób żołądkowo-jelitowych, doskonale ułatwia zakleszczenie i surowych owoców.
 • Gdy biegunka jest bardzo dobra Cornel galaretka. Gotować to powinno być oparte na jednej szklance wody przez trzy łyżki świeżych owoców. Weź powinno być trzy razy dziennie dla '70 także wielka pomoc pokruszonego owoców z żółtkiem i miodem. W tym przypadku, aby dostać się do kości owoc nie jest konieczne.
 • Egzemy i choroby skóry należy przyjmować owoce codziennie.
 • W wątrobie i nerkach derenia skorzystają w jakiejkolwiek formie.
 • Na cukrzycę pić sok z derenia. W tym przypadku, trzeba go używać trochę - około 50 gramów na 30 minut przed posiłkiem.
 • Kiedy artretyzm i reumatyzm zrobić wywar z korzeni i kory. Z tego surowca na wolnym ogniu przez około 15 minut. Po tym, wyłączyć grzanie i pozostawić składniki wywaru. Trzeba pić trzy razy dziennie do 2 łyżek.
 • Ból głowy mleczka Pomoc od bulionu jagód.
 • W niedokrwistości, stosowanie suszonych owoców.

Przeciwwskazania do stosowania derenia

Gdy użycie derenia jest niepożądana?
Jak wiemy, nawet najbardziej użyteczne produkty mają pewne przeciwwskazania w odniesieniu derenia, istnieją pewne ograniczenia.

Pomimo dużego sprzyjają derenia, jak w każdym innym zakładzie, ma swoje przeciwwskazania. Należą do nich:

 • jedzenie owoców przed pójściem do łóżka nie jest pożądane, ponieważ są one efekt pobudzający na układ nerwowy i może zabić sen, zwłaszcza skłonność do bezsenności;
 • uniknąć hiper macicy podczas ciąży produktu nie zaleca się to w menu, za wyjątkiem niewielkiej ilości owoców dla kobiet w ciąży, u których zostanie wykryty niedokrwistość;
 • dzieci dereń świeże, jak zalecane do roku, a Kiselyov i kompotów dozwolony po 8 miesiącach;
 • przewlekłe zaparcia, wrzody i nadkwaśność żołądka z jagód trzeba powstrzymywać (w tym ostatnim przypadku, ich zastosowanie jest obarczona zgaga i bóle brzucha);
 • i należy pamiętać o indywidualnych nietolerancji produktu, więc po raz pierwszy, że powinny być spożywane z ostrożnością.

I wreszcie pamiętać, dereń - jest to najbardziej przydatne berry, które pomogą Ci szybko odzyskać zdrowie.

Dereń w gotowaniu

Cenne właściwości jagód - powodem ich niesamowitej popularności w gotowaniu.

Dereń używane świeże wysuszono i trawiona. Jednak ta jagoda jest używany do dżemów, kompotów, jest on stosowany jako przyprawa i jako substytut kawy.

kompot dereń

kompot dereń

Pierwszy sposób . Dereń ogrodu owoce w pełnej dojrzałości, gęsty, zmarszczek, bez łodygi są umieszczone w słoikach, wylać syrop (1 litr wody, 500 g cukru) i w temperaturze 85 ° ogrzewa: pół-litrowe pojemniki - 10 minut litr - 15 lub we wrzącej wodzie - 3 i 5 min.

Drugi sposób . Dereń przygotowania, jak opisano powyżej, wlewa sok z owoców pogniecione. Do 1 litra soku dodaje się 500 g cukru i ogrzewa się do wrzenia i ogrzewano wylano banków jak opisano powyżej.

Jelly dereń

Jelly dereń

Jelly mogą być przygotowane zarówno z ogrodu derenia , iz dzikim. owoce netto umieszczone w misce szkliwa, wlać niewielką ilość wody, tak aby były nim objęte. Postawić na ogniu i gotować do momentu, aż wybucha całą skórę na jagody i sok wybiega (jego obciążenie).

Do 1 litra soku umieścić 900 g, 1 kg cukru, wszystko umieścić na ogniu i gotować do wrzenia 1/3 zawartości, dodać jedną szklankę soku z pigwy lub jabłka i gotować do zrobienia. Gorąco galaretki wylewa się na brzegu, po ochłodzeniu, zamknięte z papieru i wiązane.

Konfitura z derenia

Konfitura z derenia

Ogrodowy dereń pestki wlać wrzenia syropu (1,2-1,4 kg cukru, 1 kg dereń szkła wodnego i 1-1,5), usunąć z ciepła i pozostawia na 5-6 h. Jam gotować w trzech podzielonych dawkach aż do czasu ( 105 ° C).

Ponieważ kości również gotowane jam dereń: najpierw blanszowane przez 5 minut w temperaturze 80 ° C, a następnie zanurza się w temperaturze wrzenia syropu (1,2-1,4 cukier, dwóch filiżanek wody z odbarwieniu) wytrząsa się i usuwa z ciepła przez 5-6 godziny stojących. Gotować zacięcie w trzech lub czterech etapach do gotowości.

Gem z derenia

Gem z derenia

Z przejrzalych i pogniecione, nieważne dereń jam kości usunięto, umieszczone w misce do gotowania, dodać szkło lub soku jabłkowego i pigwy, mieszając, gotowany 10 minut, a następnie dodać cukier (1-1,2 kg na 1 kg derenia) i gotować w jednej porcji, mieszając w sposób ciągły, aż wykonane, jak oznaczono na 105 ° lub spadek.

Marmolada z derenia

Marmolada z derenia

Ponieważ dojrzałe i przejrzalych, pomarszczenia, nieważne jam dereń kości usunięto umieścić w patelni, dodano wodę (dwa kubki na 1 kg owoców) i ogrzewa do wrzenia, aż do całkowitego zmiękczenia. Masę następnie przepuszcza się przez sito, umieścić cukru (600 g) i gotować do żądanej grubości, stale mieszając, aż mieszanina nie zachowa się i osiągnął dno łyżką. Gotowy marmolada rozprzestrzeniać się na naczynia wyłożonego szkłem zwilżonym zimną wodą, wyrównanym z nożem i suszy na powietrzu. Przechowywane w szklanych pojemnikach lub kartonów.

Gotowy marmolada można bezpośrednio rozłożone w polu po pergaminie, wysmarowanej masłem.

puree dereń

puree dereń

Puree jest wykonany z uprawnych i dzikich odmian derenia; pomarszczone i dojrzałe owoce są umieszczone w zbiorniku wody dodanej (jeden kubek na 1 kg jagody) i ogrzewa do wrzenia, aż do całkowitego zmiękczenia. Gorąca masa jest pocierana przez drobne sito, dodano do smaku cukru, umieścić na ogień, i inkubowano w temperaturze 85 ° C przez 5 minut, a potem układane w gorących banków przemian z rolki.

 Słodycze suszy derenia migdałów i pistacje

Słodycze suszy derenia migdałów i pistacje
Cukierek derenia wysuszono migdały i pistacje składanym

Dereń przemywa gorącą wodą, nagrzanym wlać soku pomarańczowego (woda, alkohol, herbata biała) przez 30-40 minut. Sok odsączone, dereń zemleć w blenderze, dodać migdały i wymieszać.

Rozmiar postać kulek o małej orzecha, rolki z pociętych pistacje, ostygnięcia.

marynowane dereń

marynowane dereń
Marynowane dereń bankowy

1 kg oczyszczonej dojrzałych dereń ogony, płukania, za każdym berry miejsca stykowe 2-3 (nie impuls podczas gotowania)

Przygotowanie marynaty - 1,5 miseczki 9 {caeb965292879d83d9b170d8dec35cd4acfca761f58848588fe7ce32bf19cbbf} ocet i 3,5 szklanki wody, 1 łyżka sól 1 łyżeczka cukier.

Wlać marynaty jagody, gotować na wolnym ogniu przez 15 minut po ugotowaniu.

Sterylne słoiki umieścić na gałązka estragonu liść laurowy, na 3 szt. ząbek.

Wlać dereń dla banków wraz z marynatą, rolki i zawinąć do ostygnięcia.

korzyści dereń

 Dereń. Przydatne właściwości i przeciwwskazania

Legendy Cornel

O dereń ma bardzo niezwykłą legendę.
Piękne legendy o dereń bardzo dużo.

W muzułmańskim Wschodzie istnieje w różnych formach legendy o diable i dereń

W muzułmańskim Wschodzie istnieje w różnych formach legendy o diable i dereń

Według jednej z legend , jeden dzień dereń lubili szatana na jego początku kwitnienia. „Jeśli drzewo wcześnie kwitnące, owoc i to daje pierwsze,” pomyślał. Ale przeliczył: inne owoce dojrzewają, a cały zielony i ozdobiony stałych owoców na drzewo. Zły, gdy szatan i rzucił dereń ze swojego ogrodu.

Późną jesienią, zbierając grzyby w lesie, cały lud zobaczył krzew posypane jaskrawoczerwone jagody o słodkim smaku. Wziął krzak w ogrodzie. I przez długi czas potem szydzili szatana, i postanowił się zemścić. Następny rok Dereń dał ludziom obfity plon, ale że dojrzał, słońce spędził całą swoją siłę. Dlatego zima była ostra i mroźna. Od tego czasu, drugie imię Szatana Dereń jagód, a ludzie chodzenia znak: dereń bogate obietnice zbierające surowe zimy.

Istotą drugiego legendy (więcej starożytnych legend, perski) , że diabeł kusi dereń, chciał, żeby stać się jego symbolem, Shaitanova jagodowych. Diabeł silnie zaatakowane dereń, tchnął na niego, tak że stał się kwaśny, nienadające się do istot ludzkich. Ale duch derenia długo opór nieczysty, a on został zmuszony do odwrotu.

W nagrodę, Pan posłał anioła do derenia. Które przysłonięte swoje skrzydła, a owoce stają słodkie. Anioł dał do zakładu, który w nagrodę za odważnego oporu ducha zła, za co opór szatanowi, że jest na świecie roślina symbol wytrwałości, odporności na zło.

Dereń w nagrodę otrzymała bardzo długie i owocne życie. Jego najwcześniejsze kwiaty i jagody dojrzewają bardzo późno. I niech żyje dereń - od 120 do 250 lat!

Christian legenda dereń

Po ukrzyżowaniu Chrystusa zmieniła dereń roślinę do jego obecnego stanu: było poniżej jego gałęzie zwisały tak, że nie może dłużej być stosowany do crucifixions. Chrystus zmienił również swój kwiat przypomnieć Krzyża ...

Jest chrześcijaninem legenda (niewiadomego pochodzenia), Święty Krzyż został wykonany z derenia. Zarzuca się, że w czasach Chrystusa dereni było więcej niż teraz - największe drzewa w rejonie Jerozolimy. Jednak po ukrzyżowaniu Chrystusa zmienił roślinę do jego obecnego stanu: było poniżej jego gałęzie zwisały tak, że nie może dłużej być stosowany do crucifixions. Chrystus zmienił również swój kwiat przypominający Krzyża - z czterema poprzecznymi położonych płatków, które reprezentują cztery belki krzyż, ciernie - Paznokcie, z którym Chrystus został przybity, czerwone pręciki kwiatów - koronę cierniową i czerwonych owoców - jego krwią.

Inne legendy Cornel, pierwsze wzmianki w literaturze

Romulus siłą wbił włócznię w ziemię. I od razu stało się drzewo, dereń kwitnienia.

Według innej legendy Romulus założył Rzym wykorzystane do wyznaczenia granic przyszłego miasta Cornel włócznią. Po granice były śledzone, że siłą tego włócznia wbita w ziemię. I od razu stało się drzewo, dereń kwitnienia.

W literaturze Cornel pierwszym wymienionym przez Homera: głównego bohatera, „Iliada” był Cornel włócznia. Hipokrates (IV wpne) poinformował, że liście derenia mają właściwości ściągające i są stosowane w wywarze z chorobami żołądka.

Proponujemy zapoznać się z legendą Cornel wierszem,

który napisał Vladimir Kulaev

LEGEND OF derenia

Piękne legendy jest wiele,
są one przedmiotem poety.
Turyści na drodze krymskiej
powie oczywiście to.

„Bóg wyposaża ziemia
została ukończona dopiero na wiosnę ...
(przewodnik turystyczny słyszy narzekania
na podstawie odgłosów silnika we śnie ...)

I wszystko było wyciągnął żyje
na drzewach, które były w rozkwicie,
i każdy może wybrać dowolny.
Shaitan sięgnął do buszu.

Tuleja widziano w rozkwicie,
Dał jej zimny kolor.
Shaitan i myśl: „Powodzenia”
Dereń jego wybór stał!

Kwiaty w owocach rozwijać,
a każda pochwalić własną rękę,
Shaitanova dzieci tylko zły,
Dereń wydawało im źle.

Lasy już jesień przyszła,
Shaitan na derenia nie szukał,
cierpliwości, jak widać, nie jest,
spróbuj owoce nie chcą. "

A ludzie dereń spotted,
że słodki spadać tylko stała
dodana lasom akwarela
Pharmacy ogólne środowisko!

Dereń w rękojeści sztyletu
Starożytny wojownik,
ale jest to inny czas,
a sztylet wojownik pochowany.

Teraz wiosną kwitnący
krzew w ulubionym ogrodzie
, a może, że pamięta
co pierwszy był w zasięgu wzroku!

Legendy Krym Kızıl - Diabeł berry

Legenda nagrany N. Marksa ( "Legends of Krymie", M., 1913). Parafrazując O. Cherry ( "Vishnevі usmіshki krimskі" Simferopol Krymizdat, 1961). Tłumaczenie z języka ukraińskiego Tara. Przedruk z: „Legendy Krymie”, Symferopol, „Krym” 1967

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   Korzyści dla emerytów w ramach podatku transportowego w 2018: warunki uzyskania korzyści i zwolnienie z podatku

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *