Biały kolor we wnętrzu

\
\
\

W tym świecie nie ma piękny biały -
\
Zebrał wszystkie kolory jakby w bukiet ...
\
Vizbor YI

\

Białe - symbol czystości harmonii i wewnętrznego pokoju. Ten projekt jest w stanie dać specjalny dom w stylu. Mówimy o tym, jak prawidłowo zorganizować wnętrze w kolorze białym i z którym łączyć kolory tak, że nie wydaje się zbyt zimne i nudne.

\

Jako rozwiązanie projektowe biały stał się popularny w ciągu 20 lat w Ameryce i Europie. Mamy kolor skojarzony z białymi ścianami, sterylnych szpitalnych praktycznie nie były używane do domu.

\
\

Istotną wadą tej konstrukcji, wielu nadal uważa, że ​​niepraktyczne - każdy spot natychmiast zauważalne. Nowoczesna konstrukcja i materiały tapicerskie sprawiają, że łatwo zapomnieć o tym problemie. Są one łatwo umyć i nie stracić swój pierwotny idealny kolor.

\

Główne zalety białym wzorem

\

Projektanci lubią używać schemat kolorów z powodu efektu białe na miejscu. Oto niektóre cechy biały:

\

  \

 • zwiększa objętość pomieszczenia;
 • \

 • To dobrze łączy się ze wszystkich innych kolorów i odcieni;
 • \

\

\
\
\

Co jest tak atrakcyjna, że ​​kolor? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to jest proste, ale w rzeczywistości zawiera ona całe spektrum tęczy. To tło będzie idealnym uzupełnieniem jasnych kolorach, pomaga otworzyć się szereg innych kolorach.

\

Przed zaprojektować konstrukcję do domu, trzeba nauczyć się dwóch podstawowych zasad podczas korzystania z koloru białego w kolorystyce pokoi:

\

  \

   \

  • W przypadku korzystania z czystą białą barwę , konieczne jest, aby stosować go w różnych faktur i faktur, gładkich i chropowatych powierzchniach . Użyj ceramiki, tkanin i różnych materiałów budowlanych i wykończeniowych (beton, kamień, cegła). Na wszystkich tych przedmiotów będą tworzyć wiele świateł i cieni, co pozornie zwykły biały uzyskać szeroką gamę odcieni. Pozwoli to, aby uciec od monotonii i jednolitości koloru białego, a tym samym znacznie urozmaicić swoje białe wnętrze. To wnętrze nie będzie smutny, ponieważ różnorodność kolorów, świateł i cieni nie pozwoli na oko „nudzić.”
  • \

  \

\

\

  \

 • Czysty biały kolor , można dodać odcienie barw chromatycznych, aby biały kolor pewnym odcieniem koloru . Na przykład, ciepłe odcienie bieli uzyskuje się dodając go w czerwony, żółty, brązowy. Taki biały kolor jest najlepiej nadaje się w pomieszczeniach o orientacji północnej, gdzie jest brak światła słonecznego. Chłodne odcienie bieli uzyskuje się dodając niebieski, zielony, szary. Kolory te muszą być stosowane w dobrej pomieszczenia światło słoneczne.
 • \

\

\
\

Białe tło - to tylko koncepcja. W rzeczywistości, zgodnie z definicja ta spada mleczny, kości słoniowej, naturalnej bawełny lub lnu, śmietanę, śnieg. Dzięki temu liczba kolorów grać na tle pokoju i go interesujące i nietypowe, a co najważniejsze zrobić podświetlenie.

\

Jasne akcenty kolorystyczne w białym wnętrzem

\

By sobie, biały kolor jest nudny i bezosobowy, a więc projektanci wprowadził jasne kolory i akcenty, które uzupełniają i odświeżyć wygląd pomieszczeń. Biały kolor można podkreślić dobrze szary, beżowy, czarny lub brązowy. Dobrze jest też, aby umieścić w białym wnętrzu jednego - dwóch jasnych obiektów.

\

Jak połączyć biały kolor we wnętrzu

\

Odcienie bieli , takich jak mleko i śmietana doskonale łączyć z delikatnych, pastelowych kolorów. Fantastyczny wygląd w połączeniu z materiałów naturalnych, takich jak drewno, lnu i bawełny.

\

Podłącz biały z zielonym wnętrze jest bardzo orzeźwiający. Byłoby lepiej wyglądać bogaty kolor zielony. Ta kombinacja jest idealna do pokoju dziecięcego, salonu, sypialni i łazienki.

\

\

Jeśli chcesz luksusowe wnętrze, dodać fioletowy kolor. Im więcej elementów koloru, tym trudniej będzie wyglądać pokój. Może fioletowy ujawni swój twórczy charakter, pobudza wyobraźnię.

\
\

Niewielka ciemnym pokoju pomogą odświeżania niebieski. U podstawy biały kolor to daje lekkość i lekkość swojego pokoju, a także pokój wizualny będzie wyglądać znacznie więcej. W kuchni, niebieski lepiej nie używać, uważa się, że zmniejsza apetyt.

\

Idealny dla miłośników jasnych kolorów połączenie bieli i czerwieni. Red doda skórkę do wnętrza. Jasne akcenty są istotne w salonie, łazience lub w kuchni. Biało-czerwone wnętrze - klasyczny, często określany jako połączenie królewskiej. Zazwyczaj projektanci używają biały kolor we wnętrzu jako tło, a meble umieścić na czerwono. Ale zdarza się i vice versa. Specjalne dodatki szyk będzie dać pokój kolor czekoladowy. Ta kolorystyka jest lepiej użyć do salonu lub jadalni, ale nie w sypialni.

\

\

Biały jako sala bazowej świetnie wygląda w harmonii z szarym. Okazuje się bardzo delikatny ładny design, w którym można odpocząć po ciężkim dniu pracy. Początkowo może się wydawać, że taka konstrukcja pokoju jest bardzo nudne i przeciętne, ale jest bardziej atrakcyjny niż ten wewnętrzny, który jest tworzony za pomocą białej i szarej skali.

\
\
\

Białe wnętrza są trudne do opieki, ale nie należy się obawiać tego, musimy przejść, aby upewnić się, że wszystkie powierzchnie są łatwo umyć i oczyścić. Przede wszystkim dlatego, taki drobiazg jak czyszczenie, nie powinno stać się sposobem, aby nie tworzyć niezwykle piękne, zgrabne i delikatne wnętrza.
\
Oczywiście, postrzeganie kolorów na wszystkich, a prawda absolutna nie istnieje tutaj. Dokonywanie paletę wnętrza, nie powstrzyma się w ramach standardowych przepisów - należy kierować się jego postrzegania świata i doświadczenia profesjonalistów. Dom powinien zadowolić czegokolwiek. A do tego konieczne jest, że dana osoba została otoczona obiektami w harmonii z jego percepcji środowiska, to znaczy, w połączeniu z jego nastroju, temperamentu, płci, stanu zdrowia w danej chwili.

\

źródło

\

Wiersze na białym :

\

Piękny biały
\
W tym świecie nie ma piękny biały -
\
Zebrał wszystkie kolory jakby w bukiet.
\
W barwach jesieni chodzę jak sen
\
i czeka kiedy wraca cichej śnieżnobiały.
\
Na biały obłok niedojrzałych deszcze.
\
Przychodzisz i nie idź nigdzie.
\
Na Białym Morzu Białym słońcu rozdrobnione dni.
\
Się zakochać i nigdy Razlyubi.
\
Och, biel swoimi wyciągniętymi rękami ...
\
i Księżyc leje na dachu pustym wierszem.
\
Znajduje się pod światłem białym śniegu swoich stron,
\
I przez śnieg widzę las rzęs.
\
Potem była kolej, a człowiek
\
Smetana miotła z miękkim białym śniegu fartuch,
\
Aby śladów twoich nie śladowych,
\
I śmialiśmy się tak nagle szlochać.
\
I wszystko pomieszane kolory
\
One tylko farbą o nazwie „ciemność”,
\
Rzeczywiście, w kraju ciągłych jezior, lasów i rzek
\
Ty zabrał ze sobą cichą biały śnieg.
\
W tym świecie nie ma piękny biały -
\
Zebrał wszystkie kolory jakby w bukiet.
\
W barwach jesieni mogę chodzić, jak we śnie,
\
i czeka kiedy wraca cichej śnieżnobiały.
\
Jurij Wizbor

\

***

\
\

„Robię wszystkie sukcesy i kłopoty
\
Z miłości do ciebie,
\
Co pożółkły światła białego
\
z wami - bielszy niż biały ołowiu.
\
A moja ciemność, przyjacielu bozhus,
\
chce jakoś
\
Beley niż delirium niż cień,
\
The biały bandaż na czole! "
\
     B. Pasternak

\

***

\

„Odzież biały - wszelkie przyszłe wykorzystanie.
\
„Ochrona najlepszy jest!” - powiedział prorok.
\
Wolimy białe kwiaty
\
i bieli możemy pisać i czytać.
\
Czcigodny biały siwe włosy,
\
Boga Wszechmogącego on ją podniósł.
\
I dzień w ich szeroki margines
\
Zawiera wszystkie kolory, ale on jest biały. "
\
Dehlevi

\

***

\
\
\
Biały White Light \
Elena Drokina \

White Pine rozpoczęła się w zimie,
\
Pod oślepiającym białym dywan
\
spać w domu, i wzgórza rzeki,
\
Tak, i biały koryto sztywność. ...

\

Białe lilie w starym szybie,
\
w białej sukni w ogrodach wiosny
\
czekając na gorące lato przychodzi
\
The białą mgiełkę słodkich snów.

\

Pierwsze wiosenne przebiśnieg - jest biały,
\
czyste, podobnie jak pierwszy śnieg spadł,
\
Butterfly z białymi skrzydłami pierwszy
\
Lato spełnia i wieje róg ...

\

Biała suknia panny młodej ubrana,
\
kolor czystości, to, oczywiście, do osoby
\
Biała Akacja jest także używany jak
\
Na strój przetargu iść do ołtarza.

\
\

Chleba naszego powszedniego - a on jest biały, też
\
Pyszne, świeże twarzy białej mąki.
\
I bieli w ciągu dnia, czy to dzień grzywnie,
\
Białe poeci pisać wiersze ...

\

Białe ściany szpitalnej sali ...
\
W białych szatach pielęgniarki, lekarze ...
\
białe prześcieradła ... White wata ...
\
Wydaje białe światło księżyca w nocy,

\

I beznadziejność biały
\
Serce przebite ostrym nożem,
\
i stracił policzków Blush -
\
Łzy rozlane jesienny deszcz ...

\

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Czytaj więcej:   ogród ozdobny: klomby zaprojektować pomysły

Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *