Podstawy projektowania: najważniejsze zasady

Klasyczny, baroku, nowoczesny minimalizm, - w każdym stylu powinien działać zgodnie z zasadami konstrukcji głównej przestrzeni życiowej, jeden za wszystkich. Pochodzą one z psychologii percepcji informacji. I, jak prawa natury, pozostają niezmienione i są wszechobecne.

Wpływ środowiska nie można przecenić. Z tego bezpośrednio wpływa na nasz stan psychiczny, a nawet zdrowie. Człowiek, który żyje w prawidłowym, komfortowych warunkach, można wybrać tys. On idzie w dół ulicy, i był dobrze. Przejażdżki na metrze, siedząc w pracy - pierwszą rzeczą, którą można zobaczyć w tym - dobre dla człowieka. On może „ładować” do domu na cały dzień. Dlaczego tak jest? Będzie od razu zrozumieć, jeśli będąc gościem. Jest tak dobry, że już oddaje ducha. Ściany, podłoga, sufit - wszystko jest jak zwykle. Jeśli indywidualnie. I wzdłuż całego wnętrza wypełnia duszę ze wspaniałym uczuciem.

Nauczmy. Tworzyć piękno. I pięknie żyć.

Zasada złotego podziału

Kiedy patrzymy na zdjęcie lub na ścianie pomieszczenia, pierwszego przetwarzania informacji lewej półkuli, „techniczne”. Na temat wielu różnych proporcjach i powtarzanie tych samych elementów. Następnie, jeśli prawo nie znajdzie coś ciekawego dla siebie, to przychodzi, „humanitarny”. Jest on odpowiedzialny za asocjacyjnej, wyobraźni i innych tekstów. Jeśli artysta przygotuje najpiękniejsze krajobrazy na świecie, ale linia horyzontu w obrazie będzie ją dzielić dokładnie w połowie - piękno tego po prostu nie widzę. Mózg widza nie dostrzega żadnego piękna, ponieważ „humanitarny” półkula nie jest nawet „kolej”.

Czytaj więcej:   nasiona bylin, które wymagają stratyfikacji

Zasada złotej sekcji brzmi: nie płaskie lub wielokrotne podziały. Tylko asymetria i irracjonalność. Tapeta dwa kolory muszą być łączone w ściankach jednej trzeciej wysokości? Zmierz się trzeci i jeszcze trochę.

Psychologia percepcji informacji wizualnej

Zbadajmy „Kości” rzeczy i zjawisk z samego serca życia codziennego. Jak na zdjęciu, czy nie. Wygodne, wygodne w pokoju, czy nie. Umysł odbiera tylko wynik, a głowę robiąc naprawdę wielką pracę analityczną.

Patrząc na wielki obraz, możemy uruchomić poprzez spojrzeniem od góry od lewej do prawej dolnej. Zawsze. Żadnych wyjątków. Righties i lefties. Potem już zaczyna wędrować wokół wygląd obrazu po prostu zatrzymując najpierw w jasnych plam, a następnie na elementach przenoszących znaczenie.

Rozważmy to na przykładzie geometrycznych kształtach.

sample_01.jpg sample_02.jpg

Zależność pomiędzy geometrycznych prymitywów może być dość dramatyczna. W zależności od ich położenia, kwadrat i okrąg obrazu nabywania emocjonalny rezonans.

A wszystko dlatego, że patrząc na zdjęcie od góry od lewej do prawej dolnej i rysunku postrzegają z kolei oznacza - w czasie - to znaczy w działaniu.

W pierwszym przypadku, duży plac „zawiesza się” na piłkę. Jakby dzisiaj ścisku. Zaokrąglone, miękkie kształty, rozmiary i mniejsze kulki kojarzy się z małym i ładne. Kątowe kwadratowe tutaj - „zła” niebezpieczne.

Druga kula „pływa”, gdyż odbiega od placu. Kwadratowa teraz daje nam poczucie pewności, solidności i pokoju.

Energia i jej brak

Jeden w tonacji molowej, drugi - w tonacji durowej. Jeden vyalenko bultyhlyaetsya. Po drugie - energicznie, po łuku, to dąży do góry.

sample_03.jpg sample_04.jpg

Poważnych Mniejsza

Wszyscy bardzo dobrze wiemy, co to jest. To po prostu nie może wyjaśnić. Przez co środki mogą wyrazić emocjonalny koloryt we wnętrzu? Przede wszystkim - kolor. Zimno - nieletni. Ciepły - major. Kombinacja kolorów poszczególnych elementów, takich jak orkiestry już wyrazić głęboki i bogaty stan emocjonalny.

Czytaj więcej:   testamentu lub darowizny - co jest lepsze: analizę porównawczą na złożoność projektu, zagrożenia bezpieczeństwa i opłacalności transakcji dla obu stron

Nie mniej ważne jest nośnikiem emocji postaci.

Obraz „w tonacji molowej” linii horyzontu zawsze spada z góry na dół major - wzrasta panoramę

sample_05.jpg sample_06.jpg

Arab odczytać z prawym dolnym rogu do lewego górnego rogu. I postrzeganie informacji wizualnej mają jest dokładnie odwrotnie.

Wystarczy wyobrazić sobie - obok nas są ludzie, którzy postrzegają świat dosłownie na lewą stronę.

Myślałam - może mają w muzyce to samo? Te uciążliwe, melancholia drobne utwory ożywić je?

Kształt i kolor są nierozłącznie połączone. Jeśli malarskie artystów podświadomie używać wszystkich tych technik do wyrażania emocjonalnego i psychicznego stanu, a następnie we wnętrzu możemy rozsądnie ograniczyć elementy emocjonalne. Wyobraźmy sobie środowisko, które stale stymuluje nastrój kochający zabawę. Nie przypomnieć anegdotę o dziewczynie, która spadła na budowie w głowę cegłą. Ona tylko się roześmiał. A idzie tak daleko - śmieje się.

I za pomocą tych środków wyrazu, możemy wypełnić wnętrzu bogaty, pełny smak. Lub znakomitą, wręcz przeciwnie - rafinowany.

Błagam was. Nie należy próbować naprawiać, a nie myślał cały projekt w dół do mebli. Kolor podłogi lub ścian ostatecznie zatwierdzony po wybranej szafy meble, kolory tapicerki na kanapach. Kuchnia. Niech etap przygotowawczy będzie opóźniony trochę. Ale wszystko będzie dobrze. Wyznam wam, zrobiłem błąd, z którego teraz ostrzec.

Jesienią robi napraw w mieszkaniu, w nowoczesnym stylu. W salonie postanowiła wykorzystać rozwiązanie „niewidzialnej mebli”. Rzekome jasne fasady na szafkach. Kupiłem do naturalnego lnu Colors'. " Nadszedł czas, aby zamówić meble - i zdałam sobie sprawę, ze zgrozą, że jeśli wiszą lekkie elewacje - cały pokój staje się zbyt biały. Nudny. Żyję długo z meblami bez drzwi. I pomyśleć, co zrobić. I używać, prawdopodobnie, drzwi w kolorze „dąb bielony.” On jest prawie taka sama jak moja tapeta. Naprawdę staje się „niewidzialne” meble. „On będzie siedzieć” na ścianach, jak ulał. Takie przypadki.

Czytaj więcej:   altana z grillem własnymi rękami - smażyć grill i komfortowy wypoczynek

A ile mieliśmy przypadki, gdzie klienci nadal przykleić nową tapetę po zakupie mebli!

Nie dekoracyjny rola malarstwa we wnętrzu

Prace artysty, a nie rzemieślnik działa cuda. Z drugiej jednak obraz można tylko patrzeć rano zamiast ładowania. Oraz - już na jawie i gotowy do wyczynów pracy. Dlaczego tak się dzieje? Nie będziemy zagłębiać się w psychiczne podstaw i wszystkich udowodnienia mistycyzmu. Z innym przejawem tej tajemniczej energii można spotkać codziennie w kółko. Ten „zmysłu wzroku”. Spójrz na ulicy z tyłu przechodnia. Lub udać się do stacji metra. Człowiek kolej. Tak, a ty nie jesteś tego świadomy, odpowiedz na oczy sto razy dziennie cudzego.

Oto one - główne zasady projektowania. Załóżmy, że właśnie przeszedł na koniu, galopujący całej Europie, ale pomysł masz. Tematem, że wrócimy ponownie i ponownie. Jeżeli nasze argumenty są naprawdę zainteresowany w was, wtedy na pewno będzie interesująca książka Wassily Kandinsky „Jeśli chodzi o duchowy w sztuce”. Jest to jedno z niewielu dzieł oprogramowania na teorii malarstwa. To nie jest już możliwe, aby znaleźć się w papierze.

wniosek

Główne zasady konstrukcji:  klasyczny, barokowy, nowoczesny minimalizm - w każdym stylu powinien działać zgodnie z podstawowymi zasadami budowy przestrzeni mieszkalnej, jeden za wszystkich .

źródło

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *