9 sposobów korzystania z sody oczyszczonej w ogrodzie

1. Soda od mączniaka.
Prawie każdy mieszkańcy letnie znające ten atak jako mączniaka. Radzić sobie z nim dość siły soda do pieczenia. Oto dwa sprawdzony przepis:
rozpuścić w 1 litrze wody 1 łyżka. l. sody, dodać 1 łyżkę olej roślinny i 1 łyżki. mycia naczyń. Wlać mieszaninę do rozpylacza, dokładnie wymieszać. Spray jej rośliny raz w tygodniu w pochmurny ale suchej pogody.
W 5 litrach wody, rozcieńczono 2 łyżki. l. sody i 20 g mydła. Spray rośliny roztworem po raz pierwszy przed kwitnieniem, a następnie kolejne 3-4 razy w odstępach tygodniowych.

2. Soda krzewów róży odmładzania.
Odmłodzenia krzewów róż miesza się w 5 litrach wody 1 łyżeczka sody, 1/2 łyżeczki amoniaku i 1 łyżeczka soli Epsom.

3. sodowy wobec chwastów.
Dostarczyć i sody na płytkich zarośniętych trawą, sprawia, że jego droga między płytkami ścieżek lub obszarów do rekreacji (jak to jest teraz modne powiedzieć - patio). Dla tych szczelin przelewowych między płytkami stężonego roztworu sody.

4. Soda chronić kapustę.
Aby pozbyć się gąsienice, które jedzą młode liście kapusty, wymieszać równe części sody oczyszczonej i mąki. Ta przynęta jest szkodnikiem bardzo podoba, ale na szczęście ogrodnik będzie musiał być niezgodne z życia.

5. Soda pomidorów opatrunku
Nieoczekiwanie wielu doświadczonych ogrodnicy twierdzą, że karmienie sodowego (rozpylanie) stanowią najsłodsze pomidorów.

6. Identyfikacja i zmiany kwasowości gleby.
Soda - najsłynniejszy ług domowych. W związku z tym, po zmieszaniu z wilgotnym gleby najbardziej kwaśny (pH 5), zachowują się jak ocet w gaśnicy w domu, t. E. Hiss i barbotowano.

Można użyć sody oczyszczonej i zmniejszyć kwasowość gleby, najważniejsze w tym przypadku jest, aby nie przesadzić, że jest. To. Na niektórych roślin soda nie wpływa najlepszy sposób.

Czytaj więcej:   Crunchy ogórek - niezwykły przepis

7. Soda dla winogron.
Sody jest stosowany w winnicach podczas dojrzewania owoców, zwiększa zawartość cukru i zmniejsza Botrytis wady. Rozpylany całą nadziemnej części roztworu - 75 g. sodowego w 10 litrach wody. Na drzewach owocowych, takich opryski są wykorzystywane przeciwko gąsienice zjadające liście.

8. Detergent.
Po Spraw ogrodniczych ręce nie wyglądają w jak najlepszy sposób. Ale nawet tutaj, soda przychodzi nam z pomocą. Będzie to skutecznie oczyścić ręce z uporczywych zabrudzeń ogrodzie.
Dobry soda do prania brudnych naczyń.

9. Perfumy dla stercie kompostu
Jeśli kupie kompostu zaczął wydzielać nieprzyjemny zapach, należy sodę, aby to naprawić! Wystarczy dodać sodę w pryzmie kompostowej, a po chwili smród zniknie.

uxod @ dizain101

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *