10 najciekawszych byliny, kwitnące przez całe lato


1. Astrantia duże (Astrantia główny)

Piękna roślina wieloletnia, około 70 cm wysokości. Kwitnienie rozpoczyna się w czerwcu, a kończy - w sierpniu, jeśli czas, aby usunąć zwiędłe pąki kwiatowe. Schemat kolorów składa się z odcieniami różu, bieli, kremu i zielone kolory. Jasny przedstawiciel -naryadny gatunek «Primadonna», który uderza połączenie białym, różowym i zielonym na płatkach. Jej kwiaty są często odnawiane na początku jesieni i trwa do października.

Astrantia major preferuje miejsca słoneczne lub ażurowe półcień. Bezpretensjonalny. Rośnie na wszystkich rodzajach gleb. Nie wymaga przeszczepu w ciągu najbliższych 5-7 lat.

2. Dubravnaya Szałwia (Salvia nemorosa)

Sage - byliny kwitnące przez całe lato z należytą starannością. Rośliny od 35 do 90 cm wysokości. Bardzo piękne «Blue Hill» odmiany z lawendy-niebieskie i «Maj Night» z fioletowymi-niebieskie kwiaty, zebrane w kwiatostany showy świec.

uploads="" 03="" 2019="" mn2.jpg"="" alt="" data-was-processed="true" height="451" width="600">

Szałwia gajowe preferuje się rozwijać w częściowych obszarach odcień umiarkowanie wilgotnej luźnego żyznej gleby.

3. Armeria maritima (Armeria maritima)

Poduszka-bylina do 20 cm ozdobnymi w jasnych kolorach, które są otwarte od maja do końca sierpnia. W sprzedaży są odmiany: «Alba», «Rosea Compacta», «Splendens Perfecta», «Dyusseldorfer Stolz” - z białych, różowych, czerwonych i karmin ciemnoczerwonych kwiatów, odpowiednio.

Armeria maritima - mało wymagające rośliny, zima-hardy, woli lekkie gleby piaszczyste jest ciężka glina. Wygląda świetnie w sadzenia kontenerowego w klombów i ogrodów skalnych.

Czytaj więcej:   Jak zmienić nazwę folderu Dokumenty na Windows 8.1

4. Gypsophila paniculata (Gypsophila paniculata)

Bylina, która tworzy atrakcyjny krzew Maswerk w wysokości od 35 do 70 cm. Kwitnie od czerwca do połowy sierpnia, średniej wielkości kwiaty, które są zebrane w wiechowaty kwiatostany. Wśród odmian dostępnych w kwiaciarni są najbardziej popularne byliny nisko rosnące kwitnące przez całe lato z podwójnymi kwiatów: «Rosy Veil» i «Rosenschleier».

Gypsophila paniculata, ze względu na jego bezpretensjonalność bardzo popularne. Jest on używany do tworzenia różnych typów ogrodów kwiatowych uprawianych na cięcia.

5. Potentilla fruticosa (Potentilla fruticosa)

Uderzający wzrost roślin wynosi 150 cm, wymagających do poziomu wilgotności, światła, ciepła. Gatunek «Abbotswood» posiada mnóstwo delikatnych białych kwiatów pokrywających krzew od czerwca do października.
Pięciornik krzew woli odsączone gleby.

Soliternyh stosowane w nasadzeń grupowych i żywopłotów utworzyć.

6. Lythrum pospolita (Lythrum pospolita), a prutovidny (Lythrum virgatum)

Śliczne byliny dolgotsvetuschie w wysokości od 80 do 140 cm. Ich głównym „Highlight” są ładne kwiatostany nasycone różowy-fioletowy skalę.

Najbardziej popularne są dziś odmiany: «Roseum», «Sticflamme», «Zigeunerblut», «Augenweide» - z lekkim różowy, fioletowy, różowy, ciemno czerwony, czerwono-fioletowe kwiaty, odpowiednio.

Krwawnica wydają się być bardzo skromny, w stanie wytrzymać wszelkie warunki wzrostu, chociaż jest bardziej zdrowe i bujne krzaki posadzone rosną jeszcze w strefie przybrzeżnej stawu lub w klombie z pożywne, dobrze nawilżoną glebę.

7. Linum grandiflorum (Linum grandiflorum)

Urocza roślina do 60 cm rozciągnięty okres kwitnienia - od czerwca do września. odmiany lnu „Blush”, „Mars”, „Aurora” i „Zorepad” z jasnoróżowego, jasnoczerwony, moreli i ciemnoczerwonych kwiatów wyglądają niewiarygodnie dotykając w nasadzeń Grupa: krawężniki i mixborders.

8. miękki mankiet (lilie mollis)

Bylina, która tworzy ładny kulisty krzew o wysokości od 25 cm do 40 cm. Zielony i żółty małych kwiatów, które cieszą oko od czerwca do sierpnia, są szczególnie atrakcyjne po deszczu, gdy są one błyszczące naszyjnik wykonany z kroplami.

Czytaj więcej:   Porady obchodzi ogórki w szklarni

Szybko rosnące «Robustica» - przemysł najbardziej popularne, a zarazem amator odmiana, podobna w ich pojawienie się na dzikich gatunków.

Kwiaciarnie często wykorzystują ten rodzaj mankietu do tworzenia fantazyjnych granic. Białe i zielone kwiaty są doskonale połączone z ciemnymi czerwone, niebieskie i fioletowe pąki.

9. Clematis (Clematis)

Uwagę ogrodników wiele gatunków powojników, ale nie są zwykle zainteresowani gatunków i odmian.

«Weroniki Choice» - roślinę do 3 m wysokości z dużymi, frotte, fioletowe i białe kwiaty, które pojawiają się na pędach ubiegłego roku od maja do września.

«Duchess of Edinburgh» - pnącze do 3 m wysokości z dużymi, białymi kwiatami, które obejmują oddziały od maja do sierpnia.

„Sardinal Wyszyński» - złoty medal Plantarium'1990. Urocza odmiana z dużymi czerwonymi kwiatami, które pojawiają się przez całe lato aż do września.

«Warscwaska Nika» - rodzaj o srebrny medal. Duże fioletowe kwiaty świetnie wyglądają w dowolnych kompozycjach przez całe lato.

«Alba» - pnącze do 5 m wysokości, z podwójnymi, niebieskawo-białe lub blado fioletowe kwiaty, które zdobią gałęzie od czerwca do sierpnia.

10. English Rose (róże David Austin, etc.).

Niezwykle wytrwałych róże z nostalgicznym postaci pachnących kwiatów dla większości. Jest to najbardziej bezpretensjonalny róże mrozoodporna, które rosną bez strat, moc nawet początkujący. Jednak niektóre odmiany ucieszy obfite kwitnienie przez całe lato.

В их числе: «William Shakespeare 2000», «Crown Princess Margaretha», «Munstead Drewno», «Złoty Celebration», «The Dark Lady», «Charlotte», «Crocus Rose» и другие.

Różne rodzaje angielskich róż mieć różne wysokości o 1 do 2,5 metra. Równie uroczy wygląd jak w pojedynczych i grupowych nasadzeń - w granic, żywopłoty. Rolnicze techniki upraw uprawa podobne do odmian mieszańcowych herbatę.

Czytaj więcej:   Sprzęt dla szklarni uprawy róż

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że lista roślin wieloletnich dolgotsvetuschih okazało, choć nie jest kompletna, ale niezwykle interesujące. Dla fanów łamać zasady, może służyć jako przewodnik po tworzeniu Nadzwyczajnego Kwietniki ciągłego kwitnienia, który nie zmienia zabarwienie przez cały sezon.

Wybierz swój język

polskiangielski niemiecki hiszpański francuski włoski portugalski turecki arabski ukraiński szwedzki węgierski bułgarski estoński Chiński (uproszczony) wietnamski rumuński tajski słoweński słowacki serbski malajski norweski łotewski litewski koreański japoński indonezyjski hinduski hebrajski fiński grecki holenderski Czech duński chorwacki Chiński (tradycyjny) Filipińska urdu Azeybardzhansky ormiański Białoruski bengalski gruziński kazachski Kataloński mongolski rosyjski Tadzhitsky Tamil'skij telugu Uzbetsky


Dodaj komentarz

Twój e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *